Відшкодування пені

304 просмотровДругие вопросы
0
0 комментариев

Добрий день, таке питання: чи мають право сторони встановлювати в договорі пеню за невиконання або за неналежне виконання зобов’язань за договором не в грошовому, а у натуральному вигляді?

Оксана задал вопрос 20.04.2023
Добавить комментарий
0

Відповідно до ч. 3 ст. 549 ЦК України, пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов’язання за кожен день прострочення виконання.

Тобто меня може бути тільки за грошове зобов’язання і тільки у відсотках від цього грошового зобов’язання, а це значить, що вона також повинна бути виражена в грошовому виразі.

Виходить що неможливо встановити пеню в натуральному вигляді.

Але якщо дуже хочеться встановіть неустойку, її можна виражати не в грошовому виразі, але це питання трохи філософське.

Адвокатское бюро изменил статус на опубликованный 21.04.2023
Добавить комментарий
Напишите свой ответ.