"supreme law"

адвокатське об'єднання

gallery/twitter-icon
gallery/facebook-icon

01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 46-Б, поверх 3, оф. 203

Консультації по: ☎ +38 096-819-30-72

gallery/letter-128

office@ukaz.com.ua

gallery/logo-law
gallery/44

Як законно не платити мікропозику в Україні

Ім’я   
Ел. пошта  
Телефон  
Повідомлення  

Вартість послуг:

Уважно прочитайте статтю, перед тим як нам дзвонити!

 

Услуги по микрозаймам предоставляются только онлайн, звонить нам не нужно!

Спрашивать "что мне делать" также не нужно, мы не можем остановить постоянные звонки с угрозами. Мы не можем заставить МФО отменить вам пеню или проценты.

Мы не предоставляем услуги антиколлектора по микрокредитам, поскольку стоимость наших услуг может превысить размер самого микрозайма.

 

Останнім часом великою популярністю почали користуватися онлайн мікропозики, такі як Манівео, Ваша Готівочка, Євро Гроші, Алекс Кредит, Мілоан, Дінер та інші. Такі сервіси дозволяють отримати кредит онлайн на банківську карту не виходячи з дому. Зручність і доступність онлайн мікропозик викликає зростання популярності таких продуктів в Україні. Але, на відміну від звичайного банківського кредиту, мікропозики мають цілий ряд недоліків, таких як: дуже великий відсоток за користування кредитними коштами, комісія за видачу кредиту, комісія за обслуговування кредиту, величезні штрафи за прострочення, нарахування пені, яка перевищує законодавчо встановлений допустимий розмір в декілька разів. Якщо ви вчасно виконуєте зобов'язання по поверненню мікрокредиту, то негативні наслідки для вас швидше за все не настануть. А ось проблеми наступають у тих позичальників, які допускають прострочення в оплаті чергового платежу або позики в цілому. Після виходу на прострочку, МФО починає нараховувати щодня пеню і штрафні санкції, причому сума боргу починає рости в геометричній прогресії, а ваш борг з 4 тисяч гривень за місяць може вирости до 40 тисяч гривень.

Що буде якщо не платити мікропозику? 
Крім того, що ваш борг почне зростати неймовірними темпами, вам почнуть постійно надходити дзвінки з погрозами, смс-ки, листи з вимогою погасити борг. Причому дзвонити будуть всім вашим знайомим і родичам на номери телефонів, які ви вкажете під час заповнення заявки на отримання кредиту. Вас будуть лякати виїзної групою, судом, правоохоронними органами, заявою в міліцію та кримінальною справою про шахрайство, арештом і описом майна, листами на місце роботи і погрозами зіпсувати ділову репутацію. Насправді такі погрози не мають під собою ніяких підстав, а основне завдання дзвінків полягає в тому, щоб вас залякати і психологічно змусити заплатити ту суму, яку від вас вимагають. Далі ми докладніше розповімо про юридичні аспекти кожної «лякалки», і чому не варто їх боятися.

Замовити написання листа можливо через дану форму онлайн звязку.

gallery/microcredit_mobile

Отже, яку схему законно не платити мікропозику ми пропонуємо, і яка вартість наших послуг?

Схема ефективна, якщо ви націлені на довгу боротьбу.


Ми розробили юридичний лист, що дозволяє зупинити нарахування відсотків на вашу онлайн мікропозику і який виключає можливість визнання судом вашої позики кредитом. Після відправки такого листа на адресу вашого кредитора, настає факт «прострочення кредитора», внаслідок чого виключається можливість нарахування будь-яких відсотків, пені або інших штрафних санкцій.

Вказаний лист надається виключно онлайн.
Вартість написання юридичного листа становить - 600 (шістсот) гривень.
Ви можете надіслати необхідну інформацію нам на електронну пошту, і отримати лист в електронній формі, сплативши вартість юридичних послуг на картку ПриватБанку.


Після отримання листа, в якому будуть вказані факти невизнання вами умов кредитного договору, ваш кредитор зобов'язаний вас письмово повідомити про реквізити рахунку, на який необхідно повернути отриманий кредит (тільки ті гроші, які були перераховані вам на банківську карту).

 

Якщо вам дійсно прийде лист з реквізитами для повернення тільки тіла кредиту, ви протягом 10-ти днів повертаєте те, що брали, і забуваєте про всі проблеми.

 

Але, кредитній організації невигідно просто повернути свій кредит, вони швидше за все будуть намагатися змусити вас заплатити всі нараховані відсотки і штрафні санкції. У такому випадку, ви повністю припиняєте будь-яке спілкування з представниками кредитної організації і чекаєте від них юридичних дій.

 

Ви повинні розуміти, що єдиний законний спосіб у кредитора повернути видані кошти, це звернутися до суду.

 

Всі інші «страшилки», такі як заява в міліцію про шахрайство, арешт всього майна, це просто психологічний тиск. В цілому, ваше завдання написати лист, припинити платити і чекати суду. На практиці в суд практично ніхто з кредитних організацій не звертається по онлайн позикам, це невигідно, затратно (потрібно заплатити юристу за підготовку позовної заяви і судовий збір), відсоток виграних справ у такій категорії справ дуже маленький. Але, якщо на вас все таки подадуть до суду, вам необхідно буде надати судді копію відправленого юридичного листа та поштового чеку про відправку. Тому копію листа і чек потрібно зберігати до початку судових тяганин. При наявності вищевказаних документів в судовій справі, висока ймовірність того, що судовий розгляд закінчиться тільки стягненням з вас тієї суми, яка була перерахована вам на карту, або суд повністю відмовить у задоволенні позову.


Ми також надаємо адвокатські послуги по представництву інтересів клієнтів в суді. Вартість написання відзиву на позов становить 2000 (дві тисячі) гривень в такій категорії справ.

gallery/manyveo332-min

Як протистояти психологічному тиску колекторів?

У нашій країні склалися стереотипи, що якщо взяти і не повертати кредит, то вас посадять. Цим активно користуються колектори, вживаючи в своїх загрозливих листах такі слова як міліція, правоохоронні органи, шахрайство, суд і арешт. Ми живемо в правовій державі, кредитні правовідносини є виключно цивільно-правовими і ніякої кримінальної відповідальності за невиконання зобов'язань за кредитним договором наступати не може. Якщо ви несвоєчасно повертаєте кредит, то ви додатково заплатите штраф, пеню, підвищені відсотки, інфляційні витрати. Це і є цивільно-правова відповідальність, але посадити вас за несплату кредиту ніхто не може. Тому ви повинні розуміти, що ніякої кримінальної відповідальності за неповернення мікропозики або звичайного кредиту ви не несете. Більш того, люди, які вам телефонують, пишуть смс-ки і надсилають загрозливі листи - це декілька молодих студентів з маленькою зарплатою, які поняття не мають навіть як пишеться позов до суду або заява до правоохоронних органів. У них основне завдання вас залякати. Кредитна організація або колекторське агентство не можуть дозволити собі утримувати як штат професійних юристів так і штат вишибал. Тому ніколи не вірте в «казки» про те, що до вас приїде якась виїзна група, тощо. Такої виїзної групи просто не існує. Ви можете пошукати на форумах по мікропозиках людей, до яких приїздила виїзна група. Ми більше ніж впевнені, що по мікропозиках ні до однієї людини ніхто не приїжджав. Будь-який виїзд до вас може бути розцінений правоохоронними органами як «вимагання» або «грабіж» з відповідними наслідками для особи, яка зважилася до вас приїхати.

По кредитним боргам перед ПриватБанком читайте статтю «Як списати кредит у ПриватБанку».

Отже, ви взяли онлайн мікропозику і не платите. Мікропозика повинна бути оформленою онлайн без фізичного підписання кредитного договору. При цьому, ви можете приймати і підписувати кредитний договір в електронній формі, ставити галочки і натискати на кнопку «підписати кредитний договір», оформляти електронний цифровий підпис, яким в подальшому підписуватися. Головна умова - відсутність живого підпису, зробленого вашою рукою під умовами договору. При великій прострочці по мікропозиці ви повинні прийняти рішення, знайти гроші і погасити прострочку, або повністю припинити будь-які платежі. Часткову оплату в рахунок погашення відсотків ми не тільки не рекомендуємо, а й категорично забороняємо, оскільки проводячи платежі в рахунок часткового погашення відсотків, ви позбавляєте адвоката можливості в подальшому надати вам юридичну допомогу. Якщо ви прийняли тверде рішення не платити мікропозику, вам потрібно мати розуміння які наслідки вас чекають надалі.


Давайте розглянемо юридичні аспекти онлайн мікропозик.
З юридичного боку, кредитний договір є дійсним за умови його укладення в письмовій формі, при наявності живих підписів під договором. У цивільному кодексі України існує пряма норма, яка говорить про те, що за умови відсутності письмової форми договору, такий кредит є недійсним. Тобто, кажучи юридичною мовою, всі кредити, укладені онлайн, є недійсними. Але це не означає, що ви не повинні повертати ті гроші, які отримали на карту. Такі гроші вважаються або помилково перерахованими, або перерахованими в якості уснї позики. Згідно із законом, за користування чужими грошима ви повинні заплатити кредитору 3% річних, а також інфляційні витрати, за весь час користування грошима. Виходить замкнуте коло, з одного боку ви повинні повернути тільки тіло кредиту, три відсотки річних та інфляційні, а з іншого боку, якщо ви це повернете, то МФО від вас все одно не відстане, оскільки ця сума буде зарахована в рахунок погашення пені та відсотків, а основний борг залишиться незмінним. Крім цього, в законодавстві існує норма, яка говорить про те, що якщо сторони договору не дотримувалися письмової форми договору, але після його укладення якийсь час належним чином виконували його умови, такий договір може бути визнаний судом дійсним. Тобто, проведені вами платежі в рахунок погашення мікропозики, можуть дозволити в суді визнати вашу позику кредитним договором. Також, у відносинах з малими фінансовими організаціями існує багато нюансів пов'язаних з наявністю документів і ліцензій, що дають право на здійснення кредитних операцій, в які ми заглиблюватися не будемо.

Якщо ваш мікрокредит був оформлений в приміщенні МФО, і ви власноруч підписали кредитний договір в паперовій формі, прочитайте статтю «Адвокат по кредитах».

Написання юридичного листа

600 грн.

Написання відзиву не позов та участь адвоката в суді

2000 грн.

Щоб не переплачувати і не попадати на гроші, читайте відгуки про компанії перш ніж брати там кредит.

Якщо вам потрібні юридичні послуги по мікропозикам, замовити їх ви можете нажавши на кнопку праворуч.