"supreme law"

адвокатське об'єднання

gallery/twitter-icon
gallery/facebook-icon

01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 46-Б, поверх 3, оф. 203

Консультації по: ☎ +38 096-819-30-72

gallery/letter-128

office@ukaz.com.ua

gallery/logo-law
gallery/44

Банкрутство фізичних осіб 

08.10.2018 року прийнято Кодекс, який дозволяє банкрутство фізичних осіб.
Наше адвокатське об'єднання надає послуги з банкрутства фізичних осіб. Судової практики з цього приводу існує небагато, тому давайте разом створювати прецеденти, які стосуються банкрутства фізичної особи. Ми перевіримо, чи підпадаєте ви під вимоги кодексу, чи можна до вас застосувати процедуру банкрутства, складемо заяву до господарського суду про визнання фізичної особи банкрутом, подамо клопотання про призначення арбітражного керуючого, будемо представляти ваші інтереси в суді до завершення процедури банкрутства. 

Після завершення процедури, ви офіційно оголосите себе банкрутом з наступним анулюванням всіх боргів. У нас є свій арбітражний керуючий і ліквідатор, і досвід ліквідації юридичних осіб. Тому процедура ліквідації фізичної особи не повинна викликати особливих труднощів.
Кодекс України щодо процедури банкрутства включає в себе чотири книги:
 - загальні положення і терміни;
 - діяльність арбітражних керуючих;
 - банкрутство юридичних осіб;
 - банкрутство фізичних осіб.

 

Кодекс вирішує важливе питання неплатоспроможних осіб (фізичних осіб), які не мали можливості до прийняття кодексу ініціювати процедуру банкрутства фізичної особи. Тепер, при наявності кредитів або інших боргів, ви можете офіційно оголосити себе банкрутом. В інших країнах давно існує процедура банкрутства фізичних осіб, тепер і в Україні з'явилася можливість банкрутити неплатоспроможних боржників. Така процедура грає на руку людям які потрапили в боргову яму внаслідок фінансової кризи, яка почалася в 2008 році.
До 2008 року практично всі могли дозволити собі купити в кредит квартиру або машину, і як наслідок курс долара почав підвищуватися, а зарплати почали падати.
Підвищення курсу негативно позначилося на валютних позичальниках, внаслідок чого їх доходів почало не вистачати на оплату щомісячного платежу.
Банки масово почали подавати позови на кредитних позичальників, які тривають і по сьогоднішній день, деяким вдалося домовитися з банком, деяким виграти суд, але глобально проблема по валютних кредитах не була вирішена.
Тимчасовим заходом вирішення проблеми став закон про мораторій по валютних кредитах, але рано чи пізно мораторій знімуть і позичальникам доведеться віддати свої заставні квартири.

Тепер фізична особа отримала право оголошувати себе банкрутом. На відміну від банкрутства юридичної особи, оголосити банкрутом фізичну особу може тільки вона сама.  Банк не може ініціювати процедуру банкрутства.
Щоб оголосити себе банкрутом потрібно пройти судову процедуру за аналогією із загальною процедурою банкрутства. Фізична особа має звернутися до господарського суду з відповідною заявою про визнання себе банкрутом, пройти всю судову процедуру до отримання рішення суду.

1. Загальний розмір боргів у фізичної особи повинен бути не менше тридцяти мінімальних заробітних плат, станом на 2018 рік це 111 690 гривень, при мінімалці 3 723 грн.
2. Прострочення по кредитах або інших зобов'язаннях повинно тривати більше 2 місяців, якщо було часткове виконання зобов'язань, то розмір часткової оплати не повинен перевищувати 50% від необхідного щомісячного платежу.
3. Є рішення суду, відкрито виконавче провадження і державний виконавець виніс постанову про повернення виконавчого документа стягувачу через відсутність у боржника майна на яке можна звернути стягнення.
4. Інші документи, що підтверджують відсутність у особи грошей і неможливість виконання своїх зобов'язань найближчим часом.


Як ви вже зрозуміли, всі масово оголошувати себе банкрутами не почнуть. По крайній мірі, по споживчих кредитах така процедура не підходить, розмір боргу менше необхідного. А ось боржники за іпотечними кредитами запросто зможуть збанкрутувати.

- Особа подає заяву про визнання себе банкрутом до господарського суду за місцем свого проживання.
- Суд відкриває провадження у справі і призначає арбітражного керуючого.
- Далі судова справа проходить певні стадії, на яких арбітражний керуючий здійснює певні дії, по закінченню яких особа оголошується банкрутом і всі вимоги кредиторів вважаються погашеними.
 

Давайте подивимося докладніше.
Арбітражним керуючим призначається особа яка має відповідну ліцензію, що знаходиться в реєстрі арбітражних керуючих України.
Його завдання полягає в пошуку і реалізації всього майна банкрута в рахунок погашення вимог кредиторів, які заявили про борги банкрута подавши до суду відповідну заяву про визнання кредитором.
Для початку складається план реструктуризації боргів банкрута, і в разі, якщо боржник відмовляється виконувати такий план, або не має можливості самостійно погашати реструктуризований борг, арбітражний керуючий переходить до процедури продажу майна.
Слід зазначити, що всі вимоги кредиторів в іноземній валюті конвертуються в національну валюту за курсом НБУ на момент подачі заяви з кредиторськими вимогами. Конвертація в гривню також передбачена і під час затвердження плану реструктуризації.


Позитивним моментом є те, що єдине житло боржника - банкрута (квартира до 60 кв.м., будинок до 120 кв.м.) не продається на торгах, а залишається за боржником.
Негативним моментом є те, що після вступу в законну силу Кодексу про банкрутство фізичних осіб, втрачає свою силу Закон Про мораторій на стягнення майна громадян за кредитами в іноземній валюті. Отже, всім валютним позичальникам, у яких банк не міг забрати єдине житло, доведеться в терміновому порядку оголошувати себе банкрутом, щоб зберегти свою квартиру або будинок.

Ім’я   
Ел. пошта  
Телефон  
Повідомлення  

Залишити заявку 

Вартість послуг Адвокатів:

Ми Адвокати, що спеціалізуються на кредитних спорах з банками і колекторськими організаціями. Зв'язатися з нами можна по телефону або через форму зворотного зв'язку. Ви завжди можете під'їхати до нас на консультацію. Наш офіс знаходиться в центрі Києва. Низькі і доступні ціни на юридичні послуги.

Написання заяви про банкрутство

від 3000 грн.

Написання позову

від 2000 грн.

Написання заперечень (відзиву) на позов

від 1000 грн.

Представництво в суді (за 1 засідання)

від 1000 грн.

Комплексне ведення справи в суді першої інстанції

від 5000 грн.

Списання кредиту в ПриватБанку (при оплаті 20%)

3000 грн.

Позов про визнання кредиту недійсним

від 1000 грн.

Написання клопотання в судовому спорі

від 300 грн.

Написання листа з пропозицією реструктуризації

від 500 грн.

Написання зустрічного позову

від 2000 грн.

Юридична консультація по кредитах

300 грн.

Онлайн юридична консультація

безкоштовно.

gallery/2
gallery/img_20181005_101440_fotor
Як зміниться ситуація тепер?
Що потрібно для того, щоб ініціювати процедуру банкрутства?
Як відбувається процедура банкрутства?
Які наслідки визнання фізособи банкрутом?
gallery/img_20181005_101440_fotor

Ми Адвокати, що спеціалізуються на кредитних спорах з банками і колекторськими організаціями.

 

Зв'язатися з нами можна по телефону або через форму зворотного зв'язку.

Ви завжди можете під'їхати до нас на консультацію.

Наш офіс знаходиться в центрі Києва.

Низькі і доступні ціни на юридичні послуги.

- після визнання банкрутом, ви не зможете протягом найближчих п'яти років знову ініціювати процедуру банкрутства. Ну, якщо тільки не погасите всі борги.
- під час укладення будь-якого письмового договору, ви повинні будете письмово повідомити свого контрагента про те, що ви є банкрутом.
- банкрутство фізичної особи, як правило, негативно позначається на діловій репутації.

У таблиці вказані мінімальні розцінки на послуги адвоката по веденню нескладних справ. Вартість послуг може бути збільшена в залежності від складності ведення справи, складності написання документу, необхідності глибокого аналізу судової практики.

Банкрутство фізичної особи існує практично у всій Європі. Що це означає і що таке фізичне банкрутство? Суттю банкрутства фізичної особи є відновлення платоспроможності фізичної особи, а також забезпечення задоволення інтересів кредиторів і досягнення балансу між інтересами боржника та його кредиторами.
Останнім часом економічні умови в Україні стали менш сприятливими. До появи Кодексу, кредитори могли "вибивати" свої борги від фізичних осіб до кінця їхнього життя. Така ситуація спонукала людей заробляти гроші незаконними способами для того, щоб хоч якось розрахуватися з боргами.
Звертаючись до банку за кредитом, особа не може передбачити, що вона скоро втратить роботу, інший дохід, захворіє або постраждає від форс-мажорних обставин, і більше не зможе виконувати свої фінансові зобов'язання. В цьому випадку відкриття провадження у справі про банкрутство фізичної особи, ймовірно, є найбезпечнішим і найбільш вигідним варіантом для боржника і для продовження нормального життя без боргів, а кредитори, по крайній мірі, частково компенсують свої витрати.
Існуюча в Європі практика банкрутства фізичних осіб також піклується про те, щоб у банкрута залишилося єдине житло. У деяких країнах дозволено продавати єдине житло фізичної особи банкрута, але тільки за попереднім рішенням суду. Правом на подачу заяви про банкрутство наділяються громадяни країни, особи, які мають посвідку на проживання, особи, які отримують дохід і мають активи в тій країні, в якій вони хочуть оголосити себе банкрутом.
Норми законодавства закріплені в кодексі взяті зі світової практики, де банкрутство фізосіб дозволено при наявності боргів від 10 до 50 мінімальних місячних заробітних плат, затверджених Урядом країни, і термін платежу по боргах уже закінчився. 

 

Бувають винятки.
Банкрутство особи не може бути оголошено, якщо боржник став неплатоспроможним з наступних причин:


- Були шахрайські перекази грошей, які не відповідали вимогам або інтересам кредитора. Були укладені фіктивні угоди з метою доведення фізичної особи до банкрутства, щоб уникнути виплат за банківськими боргами або іншими кредитами (суд розглядає дані за останні три роки до подачі заяви про банкрутство). У такому випадку суд оцінює комплексно усі борги і досліджує надані документи боржником і кредиторами, інші документи, що мають відношення до справи. Суд активно збирає докази в кожному випадку розгляду справи про банкрутство.
- Боржник став неплатоспроможним через шкідливі звички: зловживання алкоголем, наркотичними та іншими речовинами, азартні ігри тощо. В такому випадку також може бути відмовлено у відкритті справи про банкрутство.
- Боржник отримав велике страхове відшкодування, або були випадки зловживання своїм правом на отримання страхового відшкодування (коли боржник самостійно підстроїв настання страхового випадку).
- З моменту попереднього банкрутства або припинення процедури банкрутства фізичної особи не сплив визначений термін (в деяких країнах - 10 років).
- Якщо боржник є засновником юридичної особи щодо якої в суді слухається справа про банкрутство. Процедура банкрутства фізичної особи в такому випадку може бути почата тільки після завершення банкрутства юридичної особи.

Банкрутство фізичних осіб в інших країнах.

Як впливає банкрутство на шлюб?
Кожен із подружжя може подати заяву на відкриття справи про банкрутство як окремо, так і одночасно. Однак, важливо зазначити, що якщо один з подружжя вирішує збанкрутувати, іншому не вигідно робити те ж саме, оскільки буде продано все спільно нажите майно і єдине житло у них буде одне на двох. У разі банкрутства одного з подружжя, половина нажитого майна залишається у дружини або чоловіка у власності.
У заяві про банкрутство фізичної особи вказуються причини його неплатоспроможності, а також надаються необхідні документи, що підтверджують це. Крім того, банкрут повинен подати в суд список, що містить інформацію про все майно фізичної особи - нерухомість, додаткові рахунки, поточні кредити, готівкові гроші, а також різні цінні папери та акції. Крім інформації про майно, вказується інформація про зобов'язання, такі як утримання дітей, батьків, аліменти, комуналка, плата за оренду та інші щомісячні витрати. Також важливо відзначити, що бажаючі подати заяву на відкриття справи про банкрутство повинні повідомити своїх кредиторів про такі наміри не пізніше ніж за один місяць до подачі заяви в суд.
Особа, яка подає заяву, має право самостійно запропонувати суду кандидатуру арбітражного керуючого. Якщо суд приймає таку кандидатуру, то в подальшому до справи додається письмова згода арбітражника на участь у даній справі. Якщо банкрутом кандидатура арбітражного керуючого не запропонована, суд призначає керуючого з числа осіб присутніх в реєстрі.
Наступним кроком після банкрутства фізичної особи є запуск плану відновлення платоспроможності цієї особи. План включає такі дії, як продаж активів, що належать боржникові, розподіл отриманих коштів і перелік дій по відновленню платоспроможності конкретної особи. Це може бути його професійна перекваліфікація, зміна способу життя, роду занять. Потім цей план повинен бути затверджений загальними зборами кредиторів. Якщо збори кредиторів вирішать, що план відновлення платоспроможності не відповідає вимогам, проект плану може бути відхилений.
Процес банкрутства може бути закінчений кількома способами. Одним з варіантів є припинення процедури банкрутства, якщо буде встановлена недобросовісна поведінка фізичної особи. Якщо боржник сумлінно виконує зобов'язання, зазначені в плані відновлення платоспроможності, і після виконання всіх етапів плану арбітражний керуючий підтверджує неспроможність боржника в подальшому виконувати свої зобов'язання перед кредиторами, суд успішно визнає особу банкрутом. Якщо в наслідок виконання плану платоспроможність боржника буде відновлена, і він зможе розрахуватися з усіма боргами, то суд закриває провадження у справі.
 

Практика банкрутства в інших країнах.
Процес банкрутства фізичної особи триває близько трьох років. Цей строк починається тоді, коли суд затверджує план відновлення платоспроможності. Багато хто помилково вважає, що початком банкрутства є відкриття справи про банкрутство, але від моменту подачі заяви до суду і до моменту затвердження плану відновлення платоспроможності проходить, як правило, близько чотирьох місяців. З попередньою підготовкою до банкрутства, судовим розглядом і відновленням платоспроможності, весь процес банкрутства може зайняти до 4 років.
Тільки особи, які мають заборгованість, мають право подати на банкрутство. Ніхто, кредитори або члени сім'ї банкрута, не мають право подати на нього в суд про порушення справи про банкрутство.
Суд є єдиним органом, уповноваженим розглядати справи про банкрутство фізичних осіб.
До початку процедури банкрутства особа має право звернутися в банк або до іншого кредитора, щоб зупинити продаж з публічних торгів його єдиного житла.
У разі смерті банкрута, діє мораторій на продаж його єдиного житла протягом 6 місяців у разі, якщо в квартирі або будинку прописані неповнолітні діти. Цей термін дається для того, щоб проживаючі разом з ним члени сім'ї могли знайти собі інше житло.
Якщо ви хочете ініціювати процедуру банкрутства, зв'яжіться з нами по телефону або через форму зворотного зв'язку.  Ми надамо корисну інформацію про умови та вимоги для банкрутства фізичної особи в Україні. Ми надамо консультації по кредитним зобов'язанням, допоможемо виграти суд з банком, спишемо заборгованість по кредитній карті ПриватБанку.

gallery/img_20181005_101440_fotor

Ми Адвокати, що спеціалізуються на кредитних спорах з банками і колекторськими організаціями.

 

Зв'язатися з нами можна по телефону або через форму зворотного зв'язку. Ви завжди можете під'їхати до нас на консультацію. Наш офіс знаходиться в центрі Києва.

 

Низькі і доступні ціни на юридичні послуги.

gallery/img_20181005_101440_fotor